Zapraszamy na DOBCZYCKĄ MAJÓWKĘ 2024

2024-05-03

Weekend majowy zapowiada się naprawdę atrakcyjnie! 2 maja odwiedzić będzie można osadę rycerską, gdzie odbywać będą się walki rycerskie, turniej plebejski i wiele innych aktywności. Tego dnia Oddział PTTK Dobczyce zaprasza też na noc muzeum w Dobczyckim Zamku i Skansenie, w tym dniu zamek zwiedzać będzie można aż do 22:00!

Nie zabraknie też osady rycerskiej Krakowskiego Bractwa Grodzkiego, a tam mnóstwo aktywności takich jak m.in. walki rycerskie, gry i zabawy średniowieczne i inne. Dodatkowo w dniach 3 - 5 maja Dobczycka Husaria XXI wieku zapewnia odwiedzającym cały kalejdoskop atrakcji.

3 maja to tradycyjnie uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz oficjalne otwarcie sezonu turystycznego. Barwny orszak królewski prowadzony przez Orkiestrę Dętą Dobczyce wyruszy o 10:30 spod Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach do Rynku. O godz. 10:45 rozpoczną się uroczystości patriotyczne przy symbolicznym Grobie Nieznanego Żołnierza.

Po uroczystościach patriotycznych orszak przejdzie do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, gdzie o 11:30 odbędzie się uroczysta msza św. a następnie przejście na dziedziniec zamkowy. Oficjalnemu otwarciu sezonu turystycznego PTTK Oddział Dobczyce towarzyszyć będzie występ Dobczyckich Werdebusów,  prezentacja z okazji 60-lecia Muzuem PTTK “Przeszłość i przyszłość Muzeum”, wystawa prac i prelekcja Jana Grandysa “Poczet Królów Polskich”, kiermasz lokalnego rzemiosła oraz degustacja regionalnych potraw.

Na wydarzenie zapraszają: PTTK Oddział Dobczyce, Gmina Dobczyce oraz Miejsko-Gminny Osrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.

plakat informujący o obchodach Święta Nardowego 3 maja i programie otwarcia sezonu turystycznego na wzgórzu zamkowym