Pokaz akrobatyczno-gimnastyczny z udziałem utytułowanych sportowców

2014-11-26

Urząd Gminy i Miasta Dobczyce zaprasza na pokaz akrobatyczno-gimnastyczny w Dobczycach, który odbędzie się 26 listopada 2014 roku o godzinie 10:00 w hali sportowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach. Podczas pokazu zaprezentuje się 36 dzieci uczestniczących w zajęciach z gimnastyki sportowej. Ćwiczyły one od sierpnia do listopada 2014 roku w Dobczycach w ramach projektu pt. "Organizacja zajęć z gimnastyki sportowej, obozu kondycyjnego dla dzieci i młodzieży obszaru LGD Turystyczna Podkowa i pokazu gimnastycznego oraz zakup urządzeń gimnastycznych". Najmłodsza uczestniczka ma 5 lat. W myśl hasła "Wyginam śmiało ciało, a wcześniej się nie dało" są świetnym przykładem tego, że elementy gimnastyki sportowej może uprawiać każdy, a stały trening, daje ogromne rezultaty. Po raz pierwszy zobaczymy również uczniów klasy pierwszej gimnastycznej, utworzonej w Szkole Podstawowej w Dobczycach, którzy uczą się co prawda od września, ale również przedstawią elementy rozgrzewki, prowadzone przed zajęciami.

Zaprosiliśmy także do Dobczyc utytułowanych gimnastyków i akrobatów z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" z Krakowa. Gościem specjalnym będzie Jakub Piwowarski - gimnastyk z Dobczyc, zawodnik AZS AWF Kraków, reprezentant Polski podczas tegorocznych Mistrzostwa Świata w Chinach.

Całość poprowadzi trener gimnastyki sportowej II stopnia, nauczyciel w klasie gimnastycznej SP w Dobczycach - Piotr Skóra.

Zapraszamy dyrektorów, nauczycieli i uczniów z gminy Dobczyce oraz ze szkół należących do Turystycznej Podkowy, z gmin Siepraw, Wiśniowa, Raciechowice i Pcim.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. „Organizacja zajęć z gimnastyki sportowej, obozu kondycyjnego dla dzieci i młodzieży obszaru LGD Turystyczna Podkowa i pokazu gimnastycznego oraz zakup urządzeń gimnastycznych”

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej  w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013