Remont wieży kościelnej w Stadnikach przyniósł zaskakującą niespodziankę. Podczas rozbiórki więźby dachowej pracownicy natknęli się na relikt przeszłości, metalową tubę, w której przechowywana była kapsuła czasu. Znaleziono kilka monet pamiętających II Rzeczpospolitą oraz list budowniczych świątyni zaadresowany do przyszłych pokoleń. Treść listu głosi:
A.D.
1947 - 1948
"Za pontyfikatu Jego świątobliwości papieża Piusa XII, Kardynała Księcia Metropolity Adama Stefana Sapiehy Bp Krakowskiego, oraz niestrudzonego w pracy apostolskiej Przew. Ks. Prowincjała Michała Wiechety*, położono w dniu 13 lipca 1947 r. kamień węgielny i rozpoczęto budowę świątyni Pańskiej i internatu Zgromadzenia Ks. Ks. pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa w miejscowości Stadniki koło Krakowa."
List kończą podpisy wykonawców prac.
Remont wieży kościelnej rozpoczął się z początkiem marca i był priorytetem; jak się okazało podczas rozbiórki, konstrukcja wewnętrza długo już by nie wytrzymała. W związku z trwającymi pracami napotkać można pewne niedogodności: w ciągu dnia zamknięta została alejka, co wiąże się z utrudnionym dojściem do kościoła i na furtę.
* ówczesny prowincjał (nowo utworzonej wtedy prowincji polskiej) nazywał się Michał Wietecha; piszący tekst przekręcił nazwisko.
Informacja za: http://stadniki.scj.pl/