Najlepsi sportowcy i działacze sportowi, ludzie zasłużeni dla kultury otrzymali Nagrody Starosty, które rokrocznie przyznawane są w obu dziedzinach i uroczyście wręczane. Tak było 6 czerwca, kiedy wśród tegorocznych laureatów znaleźli się także mieszkańcy naszej gminy. W dziedzinie sportu – reprezentanci Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, para reprezentacyjna Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce”: Jakub Maniecki i Kinga Bryk, natomiast w dziedzinie kultury – Stanisław Żuławiński – kierownik zespołu Werdebusy Dobczyckie.
Kinga i Jakub, jako para reprezentacyjna, osiągają bardzo wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym, w kategorii tańca. Do najważniejszych sukcesów pary zaliczyć można: w 2009r.: VI miejsce w kategorii III (13-15 lat) w klasie tanecznej B, w VI Turnieju Tańców Polskich o puchar prof. Mariana Wieczystego, Kraków, 17-18 stycznia; I miejsce w kategorii IIIB w III Wojewódzkim Turnieju Tańców Polskich o Puchar Burmistrza Dobczyc, Dobczyce, 21 czerwca; VI miejsce w XI Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o Podlaską Szyszkę, Siemiatycze 27-28 czerwca. W 2010r.: VI miejsce w kategorii IIIB w Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o puchar prof. Mariana Wieczystego, Kraków-Wieliczka 16-17 stycznia; Nagroda Główna w VII Festiwalu Twórczości im. Ks. Kazimierza Siemaszki, Piekary, 18 kwietnia; II miejsce w kategorii IIIB w IV Wojewódzkim Turnieju Tańców Polskich o Puchar Burmistrza Dobczyc, Dobczyce, 13 czerwca; I miejsce w kategorii IIIB w Turnieju Tańców Polskich o Czapkę Mikołaja, Stadniki, 12 grudnia. W latach 2011/2012: VI miejsce w kategorii IIIB w VII Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o puchar prof. Mariana Wieczystego, Kraków-Wieliczka (2011r.); VI miejsce w kategorii IIIB w X Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich o Pierścień Księżnej Izabeli, Puławy, 19-20 lutego; I miejsce w kategorii IIIB w X Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej „Tańczące Trzewiczki”, Biała Podlaska 19-20 marca; I miejsce w kategorii IIIB w VIII Wojewódzkim Turnieju Tańców Polskich „Tańczące Buciki”, Kraków, 25 marca; I miejsce w kategorii IIIB w Wojewódzkim Turnieju Tańców Polskich o Kliszczaczką Parzenicę, Pcim, 28 maja; III miejsce w kategorii IIIB w I Międzynarodowym Turnieju Tańców Polskich o Złote Pióro Księcia Michała Kleofasa Ogińskiego, Sokołów Podlaski, 21-23 października i awans do klasy mistrzowskiej A; VI miejsce w kategorii IIIA w V Turnieju Tańców Polskich o Puchar Burmistrza Dobczyc, 12 listopada; III miejsce w kategorii IIIA w Wojewódzkim Turnieju Tańców Polskich w formie towarzyskiej „O Czapkę św. Mikołaja”, Piekary, 3 grudnia, II miejsce w kategorii IIIB w IX Międzynarodowym i XIII Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o Podlaską Szyszkę, Siemiatycze, 2 lipca (2012r.)
Stanisław Żuławiński jest kierownikiem liczącej już 38 lat Kapeli Podwórkowej Werdebusy Dobczyckie. Jest to najdłużej działająca (bez przerwy) kapela podwórkowa. Pan Stanisław, wraz z członkami zespołu, z którymi wspólnie – już w 2009r. z okazji 35-lecia istnienia Werdebusów odebrał Nagrodę Starosty - niezłomnie działa na rzecz ocalenia od zapomnienia muzyki lokalnej, piosenek znanych z ulic naszego miasta. Za to, że dzięki nim muzyka podwórkowa nie zanika, że można jej posłuchać na wielu imprezach gminnych, powiatowych a także dalej – w województwie – Werdebusy niejednokrotnie przyjmowali serdeczne podziękowania.
Wraz z zespołem, Stanisława Żuławińskiego można także zobaczyć w tradycyjnej Szopce z lalkami. Z szopką, zespół niejednokrotnie zdobywał nagrody na powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach – w tym na najważniejszym, jakim jest Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej (zdobywali tutaj niejeden raz Złotą Spinkę). W tym roku, właśnie w Bukowinie, podczas 40. Jubileuszowego Góralskiego Karnawału, Stanisław Żuławiński, otrzymał dyplom za wieloletnie uświetnienie imprezy - w bukowińskim karnawale uczestniczy bowiem od 1975r.