Już w piątek mają Państwo niepowtarzalną okazję spotkać sie z pisarką Tanyą Valko - zapraszamy na wieczór autorski do Biblioteki
„Ciężka dola kobiet, muzułmanek i niemuzułmanek w arabskich krajach zdominowanych przez mężczyzn.” – to temat ciekawego spotkania jakie zapowiada się w najbliższy piątek 16 sierpnia o godz. 17 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach.
Biblioteka wspólnie ze Stowarzyszeniem KAT zapraszają na spotkanie z Tanyą Valko.
Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, następnie długoletnią asystentką Ambasadorów RP. Przez piętnaście lat mieszkała w Libii, następnych pięć w Arabii Saudyjskiej, a obecnie żyje w Indonezji.
Jest autorką książek o Libii: Libia od kuchni, Życie codzienne w Trypolisie oraz Sahara – ocean ciszy.
Jej zainteresowania zdrowym stylem życia zaowocowały książkami: Dość odchudzania – czas na dietę i Nowoczesna książka kucharska.
W 2010 r. ukazał się jej debiut powieściowy Arabska żona, która stała się bestsellerem oraz początkiem arabskiej sagi. Arabska córka (2011), Arabska krew (2012) i Arabska księżniczka (2013) .
W sierpniu 2013 roku ukazuje się jej najnowsza powieść pt. Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną, poruszająca tematy operacji plastycznych i zabiegów medycyny estetycznej.
W przygotowaniu jest pierwszy tom nowej sagi, tym razem azjatyckiej. Pierwsza powieść ukaże się w połowie 2014 r.
W bibliotece można zakupić książki autorki w atrakcyjnych cenach.