Wystawa "Grafika abstrakcyjna. Znak (Logo) "

2024-11-15

W imieniu MGOKiS Dobczyce serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Lucjana Ostrowskiego pn. Grafika abstrakcyjna. Znak (logo), które odbędzie się 15 listopada 2024 roku, o godzinie 16:30, w foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach.

Grafika abstrakcyjna. Znak (logo) - to wystawa barwna i nieoczywista. Artysta postawił na kolaż - graficzne formy w klimacie mandali, tworzone z różnych materiałów, takich jak papier holograficzny, płyty CD czy papiery brokatowe. Wzory układają się w koncentryczne, skupiające wzrok formy, ograniczone jedynie kwadratowymi płytami podobrazia. Drugi rodzaj sztuki, jak zostanie zaprezentowany podczas wernisażu, to logotypy i znaki graficzne, zaprojektowane przez pana Lucjana.

Lucjan Ostrowski, to artysta, który tworzy grafikę użytkową i reklamową oraz malarstwo akwarelowe. Brał udział w wystawach malarskich w Darmstadt i Norymberdze w Niemczech oraz w wystawach poplenerowych. Miał także 5 wystaw indywidualnych m.in. w pawilonie wystawowym Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie przy ul. Łobzowej. Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce, Niemczech, Bułgarii, Turcji i USA.

Pan Lucjan urodził się w Chrzanowie, gdzie ukończył I LO im. St. Staszica. Dyplom ASP uzyskał w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz w 1964 roku. Realizował projekty wnętrz i kamieniarki w wielu reprezentacyjnych obiektach użyteczności publicznej na terenie całej Polski, np. zespół budynków TVP w Warszawie przy ul. Woronicza, przejścia podziemne – Plac na Rozdrożu w Warszawie, ul. Basztowa – Lubicz w Krakowie, dworce kolejowe w Warszawie, Gdańsku, Katowicach i Częstochowie, BWA w Katowicach. Przygotował projekty kamieniarskie placów i rynków w wielu miastach. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich zaprojektował stoiska kamienia budowlanego.

W trakcie wieloletniej współpracy z PP Domem Książki zrealizował wiele wystaw i kiermaszów książki polskiej i zagranicznej w Krakowie, Lipsku i Kijowie. Projektant otrzymał II nagrodę w ogólnopolskim konkursie na znak Wrocławskiej Stoczni Rzecznej, a także wyróżnienie na wystawie Sztuki Użytkowej w Krakowie.

Szczególnie sobie ceni I i II nagrodę, które otrzymał za znak firmowy Galerii Pryzmat. Jest twórcą znaku graficznego Galerii Sztuki Batko.

Zapraszamy.

zaproszenie na wernisaż wystawy