Choinkę ubierały dzieci – często w asyście rodziców. Sklejały łańcuch, zawieszały ozdoby. Od czasu do czasu pogłaskały sympatyczne kucyki ze „Stajni Cztery Kopyta”, które znacząco kiwały głowami. Na kramach, pod arkadami i namiotami – ozdoby choinkowe, kartki, prace twórców: od aniołków przez biżuterię, ozdoby z bibuły i stroiki. A nad wszystkim unosił się zapach wigilijnych potraw, grillowanych oscypków i pierniczków.
Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS prowadzą obecnie badania dot. działań związanych z promocją zdrowia oraz profilaktyką chorób i uzależnień podejmowanych przez różne instytucje w powiecie myślenickim. Z tego względu zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie niniejszej ankiety:
Na terenie gminy Dobczyce pojawiły się komunikaty – nieznanego autora – zawierające nieprawdziwe informacje na temat podejmowanych przez gminę działań.
"Teatr w Stodole" serdecznie zaprasza na charytatywny spektakl z udziałem Samorządowców. Przedstawienie "Wszyscy-Wszystkim" – to niezwykła inicjatywa. W roli aktorów, pojawią się bowiem przedstawiciele samorządów, stowarzyszeń, organizacji, przedsiębiorcy, politycy, społecznicy, a obok nich – młodzież.
Spektakl Honorowym Patronatem objął pan Marek Łatas – Poseł na Sejm.
Patronat medialny nad imprezą objęły "Dziennik Polski", "Gazeta Myślenicka", "Sedno" oraz "Tapeta".
W niedzielny wieczór, 16 grudnia, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach odbył się trzeci koncert z cyklu "Kawiarnia Muzyczna MGOKiS". Tym razem na scenie Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego pojawił się jeden z najwybitniejszych polskich instrumentalistów grających na fletni Pana – Pan Janusz Gajec. Tradycyjna fletnia Pana – to instrument wykonany z połączonych ze sobą bambusowych rurek o różnej długości, ułożonych w jednym lub dwóch rzędach. Nazwa instrumentu odwołuje się do mitologii greckiej, a historia – sięga 2500 r.p.n.e.