Aktywna niedziela w Dobczycach

Wczorajsza niedziela przebiegła pod znakiem sportowych zmagań. W południe spod Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach wyruszyli uczestnicy Rodzinnego Rajdu Rowerowego, którzy mieli możliwość spróbować sił na jednej z kilku przygotowanych tras. Ponad dwustu miłośników dwóch kółek zdecydowało się w ten sposób przemierzyć malownicze zakątki naszej gminy. Dodatkową atrakcją były zawody dla dzieci, najlepsi młodzi rowerzyści nagrodzeni zostali pucharami, a wśród uczestników rajdu wylosowano nagrodę główną – rower. Rajd w myśl hasła „Małopolska na rowery” zorganizowany został przez Małopolski Związek Kolarski.

Kiedy rowerzyści opuścili linię startu ich miejsce zajęli najmłodsi biegacze z naszej gminy i okolic. W Biegu po czyste powietrze, który przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego zorganizowany został przez Rozbiegane Dobczyce oraz Stowarzyszenie KAT Dobczyce wystartowało blisko 170 dzieci. W zależności od kategorii wiekowej, dzieci zmierzyły się na dystansach 100 m, 200 m, 300 m, 400 m i 600 m. Najlepsi biegacze zostali dodatkowo nagrodzeni, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Na medal spisali się również organizatorzy, którzy przeprowadzili wspaniałe i profesjonalne zawody.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy biegów i rajdu mieli okazję skorzystać z atrakcji w ramach Święta Flotylli Pińskiej.