XXXII Sztafeta Szlakiem Walk Partyzanckich AK i BCh: Wiśniowa-Dobczyce

2015-09-18

Komitet Organizacyjny XXXII Sztafety Szlakiem Walk Partyzanckich AK i BCh serdecznie zaprasza reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, służb mundurowych, innych organizacji oraz pełnoletnich biegaczy indywidualnych z powiatu myślenickiego, do udziału w biegu sztafetowym, na trasie Wiśniowa-Dobczyce, który odbędzie się 18 września 2015 roku.

Zachęcamy do licznego udziału w wydarzeniu, którego założeniem jest nie tylko współzawodnictwo sportowe, ale i upamiętnienie ofiar pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika. Mamy nadzieję, że ta żywa lekcja historii, o wydźwięku patriotyczno – wychowawczym, przybliży młodym ludziom wydarzenia, jakie miały miejsce przed laty oraz pozwoli patrzeć na teraźniejszość w kontekście przeszłych wydarzeń.

Program uroczystości:
 08:00 – Msza św. Na Cmentarzu Parafialnym w Wiśniowej
            - Apel Poległych z udziałem Kompani Honorowej Wojska Polskiego
 09:15 - Zbiórka drużyn przy Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach
 09:30 - Odprawa kierowników.
 10:15 - Uroczyste otwarcie imprezy w Rynku w Dobczycach.
 10:30 – Apel Poległych w wykonaniu Kompanii Honorowej Wojska Polskiego
 10:45 - Rozwiezienie uczestników na trasę.
 11:20 - Start pierwszych uczestników w Wiśniowej.
 Ok. godz. 12:30-13:30 – Przybycie zawodników na metę w Dobczycach
 13:45 – Ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i dyplomów.
*program może ulec przesunięciom czasowym.

Zgłoszenia do udziału w biegu (wyłącznie na kartach zgłoszeń) należy przesyłać na adres: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach, ul. Szkolna 43, tel. 12 27 16 757, e -mail: biuro@mgokis.dobczyce.pl do 12 września. Szczegółowe informacje na temat biegu dostępne są w Regulaminie.