Święto radości, czyli piknik z okazji kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II

2014-05-18

Organizatorzy Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dobczycach zaprasza na Święto Radości, zorganizowane z okazji kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Piknik rodzinny odbędzie się 18 maja 2014 r. i rozpocznie się o godzinie 13 Mszą Świętą dziękczynną. Dalsza część, która potrwa do wieczora będzie mieć miejsce na Błoniach Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach.

Ważnym punktem imprezy będzie wspólny koncert, jaki dadzą uczniowie Gimnazjum i Szkoły Muzycznej przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Dobczyce pod batutą kapelmistrza Józefa Manieckiego. Usłyszymy wiele pięknych pieśni religijnych, w tym ukochaną pieśń Ojca Świętego „Barkę”. Będzie czasem nostalgicznie, ale przede wszystkim radośnie, bo tak widzą tą imprezę sami organizatorzy. Mieszkańcy zostaną zaproszeni do wspólnych tańców prowadzonych przez mistrza w tej dziedzinie księdza Bogusława Seweryna. Liczne konkurencje sportowe, konkurs wiedzy o Janie Pawle II, pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji, wystawy motocykli i starych samochodów, warsztaty twórców ludowych a na koniec koncert zespołu „Dzień Dobry” to tylko część atrakcji,  jakie czekają na przybyłe na błonia rodziny.

Imprezę poprowadzą: Paweł Słowik i  Paweł Piwowarczyk – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach.

Współorganizatorzy: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Dobczyce, Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, Orkiestra Dęta OSP Dobczyce, Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobczycach, Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach.