Dla mieszkańców

Aktualności

MRPO - Regionalne Centrum Oświatowo-Sportowe w Dobczycach etap I: Dokończenie budowy budynku wielofunkcyjnego

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

WIELOFUNKCYJNOŚĆ OBIEKTU:

Budowa Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego (RCOS)- Dokończenie budowy budynku wielofunkcyjnego było przedsięwzięciem długo oczekiwanym przez społeczność lokalną. Centrum Oświatowo-Sportowe pełni funkcje: edukacyjne i kulturalne.

Poszukujemy grafika-plastyka komputerowego

Poszukujemy grafika-plastyka komputerowego do wykonania projekcji do Musicalu - Opery Dziecięcej pt. "Pocztówki Muzyczne". Projekt składa się z dziewięciu scen, obrazów ruchomych i nieruchomych, które opisane zostały w scenariuszu. Projekt jest przedsięwzięciem edulkacyjnym, niekomercyjnym (niebiletowanym), który wykonują uczniowie wraz z nauczycielami. Projekty kostiumów również są dziełem uczniów. 

Dofinansowanie imprez kulturalnych i sportowych w 2015 roku przez Powiat Myślenice

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu informuje, że do dnia 26.09.2014 r. można składać w Starostwie, przy ul. M. Reja 13, wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć artystycznych i imprez kulturalnych o zasięgu powiatowym, które będą realizowane w przyszłym roku budżetowym, m.in. przez instytucje upowszechniania kultury, ośrodki kultury, szkoły i organizacje pozarządowe, zgodnie z drukiem dostępnym poniżej.

Obchody 70-tej rocznicy walk partyzanckich

18 września w 70-tą rocznicę pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika przez niemieckich okupantów odbędą się obchody upamiętniające te wydarzenia. Organizatorem obchodów są gminy Wiśniowa i Dobczyce. Niestety w tym roku Sztafeta Szlakiem Walk Partyzanckich AKiBCh na trasie Wiśniowa-Dobczyce została odwołana z uwagi na zamkniętą drogę wojewódzką nr 964 w miejscowości Czasław. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 8:00 Mszą Św., która zostanie odprawiona na cmentarzu parafialnym w Wiśniowej przed mogiłą ofiar pacyfikacji.

Strony